18 Nisan 2014 Cuma

Muzaffer Çaylı Dulkadiroğlu’na Aday Adayı!

Kahramanmaraş’ın tanınmış simalarından ve AK Parti’nin Kahramanmaraş’taki 0001 numaralı üyesi olan işadamı Muzaffer Çaylı, Dulkadiroğlu Belediye Başkan aday adayı başvurusunu yaptı...

31 Ekim 2013 Perşembe 09:57
Bu haber 1502 kez okundu
Muzaffer Çaylı Dulkadiroğlu’na Aday Adayı!
 Kahramanmaraş’ın tanınmış simalarından ve AK Parti’nin Kahramanmaraş’taki 0001 numaralı üyesi olan işadamı Muzaffer Çaylı, Dulkadiroğlu Belediye Başkan aday adayı başvurusunu yaptı.

AK Parti’nin Şekerdere Bulvarı üzerindeki binasına kendisini destekleyen bir grup ile gelen Muzaffer Çaylı’ın aday adaylığı başvurusunu Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici teslim aldı.

Muzaffer Çaylı, bugün saat 14: 30’da parti binasına geldiğinde kalabalık bir topluluk tarafından davul zurna ile karşılandı. Çaylı, ilk olarak İlçe Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici’yi makamında ziyaret ederek bir süre sohbet etti. Daha sonra birlikte toplantı salonuna geçen ilçe başkanı Debgici ve Teşkilat mensupları ile aday adayı Muzaffer Çaylı kürsüde yerlerini aldılar. İlçe Başkanı Debgici’nin kısa karşılama konuşmasının ardından Muzaffer Çaylı’ya söz verildi. Aday adayı Çaylı, selamlama konuşmasıyla birlikte aday olduğu Dulkadiroğlu Beyliği hakkında aşağıdaki kısa bilgileri salondakilere aktardı.

muzaffer-cayli-12.jpg

“Dulkadiroğulları, Anadolu Beylikleri 'den biridir. 1339-1521 yılları arasında Anadolu'nun güneyinde, şehrimizi de içine alan bölgede kurulmuştur. Bir Türkmen beyliğidir. Dulkadiroğulları Oğuzlar'ın Bozok kolundandır. İlk reisi Zeyneddin Karaca Bey'dir. Osmanlı İmparatorluğu ve Memlükler arasında yaşanan mücadelelere neden olan beylik, 1515 yılında Turnadağ Muharebesi'yle yıkılarak Osmanlı İmparatorluğu'na bağlanmıştır. Osmanlı sarayına çeşitli dönemlerde toplam beş adet gelin göndermiş olan Dulkadirli hanedanı böylece Osmanlı hanedanıyla akraba olmuştur. Fatih Sultan Mehmed’in babaannesi ve Yavuz Sultan Selim'in annesi Sitti Mükrime Hatun  Dulkadiroğulları Beyliği'nin altıncı hükümdarı Süleyman Bey'in kızıdır.”

Konuşmasının devamında bir süreden beri Dulkadiroğlu İlçesi hakkında gezi ve incelemelerde bulunduğunu belirten Çaylı, “İlçenin sorunlarını gidermek için proje çalışması başlattım. İleriki günlerde bu projeleri kamu oyuyla paylaşacağım.” dedi. Ak Parti’nin kuruluşundan bu güne partinin emektarı ve hizmetkarı olarak çalıştığını, geçmiş tecrübeleriyle güzel hizmetler yapmayı hedeflediğini belirten Çaylı, 2004 Yerel seçimlerinin YEREL KALKINMA programı,  2009 Yerel seçimlerinin ise MARKA ŞEHİRLER programı ile geçildiğini 2014 yerel seçimlerinin ise İNSANA HİZMET Merkezli yerel projelerle yapılacağını belirtti. Bu bağlamda Kahramanmaraş’ın büyükşehir olmasının büyük bir kazanım olduğunu belirten Çaylı, emeği geçen Milletvekilleri, Belediye Başkanı ve Teşkilat mensuplarına teşekkür etti.

Çaylı, birkaç projesini ise şöyle paylaştı:

-        Necip Fazıl Şehir Hastanesi civarındaki imar sorununun biran önce çözülerek yapılaşmanın önünün açılmasını,

-        Ayvalı Barajına mesire alanının yapılması,

-        Kapıçam Ormanına Sosyal Tesis Kazandırılmasını,

-        Germenicia Antik kentinin kentsel dönüşüm ile birlikte çözülmesi projesini,

-        Kahramanmaraş Havalimanına modern bir terminal binası yapılması gerektiğini,

-        Küçük Sanayi Sitesindeki esnafların işyeri sorunlarının çözülmesi..

Çaylı, 14 Ağustos 2001’de Sayın Başbakanın “Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” söz doğrultusunda ülkede bir çok şeyin ilerleme kaydedip değiştiğini söyledi.

Çaylı, bu projelerle de Dulkadiroğlu’nun eskisi gibi olmayacağını dile getirdi. Konuşmasının devamında 58 Belde ve Köyün mahalle statüsünü kazanımı ile mevcut 43 mahalle ile birlikte toplam 101 mahallenin her türlü sorunlarını tespit ederek planlı ve programlı çalışma yapacağını belirten Çaylı, Metropol Belediyesi ile oluşan yeni mahallelerin tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin bulunacağını, bunlar için de ilçe Organik Gıda Pazarının kurulacağını söyledi. Dolayısı ile buradaki çiftçilerin yerel yönetimle iç içe olacağını belirten Çaylı, ilçe sınırları içerisinde bulunan mezbahanenin yenilenerek Kahramanmaraş’a ve dolayısı ile Dulkadiroğlu İlçesine modern bir Mezbahanenin yapılması gerektiğini söyledi. Çaylı; “Bu görevi bana verildiği takdirde bu hizmetlerin yapmak inşallah bizlere nasip olur.” dedi. Konuşmasının devamında Barış sürecinden bahseden Çaylı, “Ülkemizdeki yaklaşık 11 aylık süreçte huzur ve güvenin tesis edilmesi bölgemize yapılacak yatırımların da artacağı kanaatindeyim. Bu nedenle Dulkadiroğlu ilçemize 2. Organize Sanayiinin yapılması yine bize nasip olur inşallah” dedi.

muzaffer-cayli-17.jpg

Konuşmasının son bölümünde ise 2011 Genel Seçimlerinde Milletvekili Aday Adayı olduğunu, sonucun ne olursa olsun küsmeden, kırılmadan partiye hizmet etmeye devam edeceğini söyleyen Çaylı, “Kazanan partim ve Kahramanmaraş olur inşallah” diyerek sözlerine son verdi. 

MUZAFFER ÇAYLI – ÖZGEÇMİŞ

1967 yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. İlk orta ve lise öğrenimini memleketi Kahramanmaraş’ta tamamlamıştır. Çukurova Üniversitesi İskenderun Meslek Yüksek Okulu Kontrol Sistemleri Teknolojisi Bölümünden dönem 2. si olarak mezun olmuştur.

Ak Parti Kahramanmaraş İl Teşkilatının kurucu 001 No’lu üyesidir. 2007 yılında Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkan Adayı, 2011 yılındaki 24. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde Aday Adayı olmuştur. Ak Parti Siyaset Akademisi programına katılmıştır. Ak Partinin kuruluşundan bu yana partinin hizmetkârıdır.

İnşaat ve Madencilik sektöründe faaliyet gösteren kendi şirketinde çalışmaya devam etmektedir. Çeşitli firmalarda yönetici, koordinatör ve danışman olarak görev almıştır. Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Meslek Komitelerinde Başkanlık yapmıştır. Kahramanmaraş Sanayici ve İşadamları Derneği üyesidir. Orta derecede İngilizce bilmektedir.

2001-2012 yılları arasında Türkiye Basketbol Federasyonu Kahramanmaraş İl Temsilciliği görevini yürütmüştür. Bu görevi sırasında 2004-2008 yılları arasında da Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Vakfı kurucu mütevellisidir. 2010 yılında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Vakıf Başkanlığına seçilmiştir. 2011 yılında Vakıf Başkanlığı görevini yürütmekte iken istifa ederek Milletvekili Aday Adayı olmuştur.

Evli ve 3 çocuk babasıdır.

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ


Nöbetçi Eczane ve Vefat İlanları

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:

ARŞİV

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu