KÜLTÜR Haberleri Tümü

KARAKUCAK GÜREŞ FESTİVALİNİN BAŞPEHLİVANI BELLİ OLDU

 Bu yıl 44.'sü düzenlenen Geleneksel Afşin Eshab-ı Kehf Karakucak Güreş ve Kültür Festivali sona erdi. Eshab-ı Kehf Karakucak Güreş Festivali’nin Başpehlivanı Serdar Böke oldu.

Ergün Ertekin Çim Güreş Sahası'nda, Afşin Belediyesi, Afşin Kaymakamlığı ve Türkiye Güreş Federasyonunun katkılarıyla düzenlen Eshab-ı Kehf Karakucak Güreş Festivalinde 7 bölgeden 25 takım yer aldı. Festivale minikler, yıldızlar ve büyükler kategorilerinde 535 güreşçi katıldı.

Organizasyonda başpehlivanlık için Afşinli Serdar Böke, Kahramanmaraşlı Halil Hopur finalde karşılaştı. Çekişmeli geçen müsabakada rakibini yenen Böke, başpehlivan oldu.

- Güreş Ağası Milletvekili Çitil oldu

Afşin Eshab-ı Kehf Karakucak Güreş ve Kültür Festivalinde güreş ağası olan AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet İlker Çitil, kıran kırana geçen güreş müsabakasının ardından rakibini 2-1 yenen Serdar Böke'ye altın madalya takarak, genç sporcuyu kutladı.

Başpehlivanlık müsabakasında Serdar Böke başpehlivan olurken, ikinci Halil Hapur, üçüncü ise Fatih Kambur oldu.

 Müsabaka sonunda konuşan Başpehlivan Serdar Böke, bu yıl farklı yerlerde düzenlenen çeşitli Karakucak güreşlerinde güzel müsabakalar gerçekleştiğini söyledi.

Afşinli hemşehrilerine destekleri için teşekkür eden Böke, festivalde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven de güreş festivaline katılanlara teşekkür etti.

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz