GÜNDEM Haberleri Tümü

EMŞİRELİK SERTİFİKA EĞİTİM PROGRAMI BAŞLADI

 

HEMŞİRELİK SERTİFİKA EĞİTİM PROGRAMI BAŞLADI

 

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi (SUAH) Yenidoğan Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı 9 Mayıs 2022 tarihinde verilen eğitimlerle başladı. Sertifika programı 13 Haziran 2022 tarihinde tamamlanacak.

 

Sertifikasyon programına Kahramanmaraş’ın yanı sıra Giresun, Balıkesir ve Hatay gibi pek çok ilden de kursiyerler katıldı.

 

Türkiye çapında çok az merkezde verilen Yenidoğan Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı büyük uğraşlar neticesinde KSÜ SUAH bünyesinde de verilmeye başlandı.

 

“Bu eğitim programı ile yenidoğan ünitelerinde yatan bebeklere bakım veren hemşirelerimizin deneyimleri artacak, dolayısıyla bebeklere uyguladıkları bakım standartları yükselecektir.” diyen kurs sorumlusu, KSÜ Tıp Fakültesi Neonatoloji Bilim Dalı Başkanı ve Ünite Sorumlusu Prof. Dr. Sadık Yurttutan, “Bizden desteklerini esirgemeyen Rektörümüz Prof. Dr. Niyazi Can, hastanemiz Başhekimi Prof. Dr. Sefa Resim, Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Feray Onuş başta olmak üzere, tüm üniversite ve hastane yönetimine ve kurs süresince gerek teorikte gerekse pratik eğitimde yanımızda olan; Prof. Dr. Cengiz Dilber, Prof. Dr. Can Acıpayam, Doç. Dr. Alev Özer, Doç. Dr. Ali Erdal Karakaya, Doç. Dr. Ayşegül Çömez, Doktor Öğretim Üyesi Deniz Akyıldız Batman, Fzt. Sadriye Kalkan, Uzm. Dr. Sedef Öztürk ve yenidoğan hemşirelerine destekleri için çok teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

 

 

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz